Parteigeschicht

Foto: www.pixabay.com

ZESUMMEFAASSUNG VUN DER PARTEIGESCHICHT

Statistik 2018 - 2020


BEZIERKER SEKTIOUNEN ORGANISATIOUNEN AARBECHTSGRUPPEN
2 5 2 1


Chronik no Joreszuehlen


2018
20.06.2018 Kollegiaalt Treffen fir d'Iddi vun enger politescher Partei em zesetzen.
30.06.2018 De Ronald Mordiconi, Jim Weiland, Isidore Ramos a Brenda Mordiconi stellen d'Sozialliberal Partei Lëtzebuerg zesummen.
30.06.2018 Statute gi vun de véier Parteigrënner virbereed.
30.06.2018 D' Websäit vun der Partei http://www.sozialliberal.lu gëtt verëffentlecht.
06.09.2018 Déi offiziell Grënnungsversammlung vun der Partei.
06.09.2018 Statuten an de Logo gi vun de Grënnungsmemberen unerkannt a Ënnerschriwwen.
06.09.2018 SLPL wielt zu Esch-Uelzecht de Ronald Mordiconi zu hirem Parteipresidenten, de Jim Weiland zu hirem Vizepräsident, den Isidore Ramos zum Generalsekretär a Brenda Mordiconi zur Generalcaissière.



2019
23.02.2019 Kongress
17.06.2019 De Jim Weiland gëtt Krankheetshalber säi Posten als National Vizepresident virleefeg of.
20.06.2019 Bis zum Kongress 2020 iwwerhellt den Här Mario May provisoresch de Posten als Vizepräsident.
26.07.2019 Grënnung vum Nordbezierk. Bis zum Kongress 2020 gëtt den Här Jean Ersfeld virleefeg President vum Nordbezierk.
26.10.2019 Pressekonferenz



2020
28.03.2020 Kongress